Zplynovací kotle ATMOS vám zatopí výhledově nejlevnějším palivem

Zplynovací kotel AtmosPořiďte si nový zplynovací kotel šetrný k životnímu prostředí. U nás máte garanci originálního kotle ATMOS, navíc za cenu jako od výrobce. Ekologické zplynovací kotle ATMOS přináší nový pohled na spalování dřeva, uhlí nebo dřevěných pelet.

Zplynovací kotel umožňuje spalovat paliva, která jsou a budou výhledově absolutně nejlevnější. Jeho provoz se tedy stává vůči ostatním kotlům nejekonomičtějším. Jsme odborníci ve svém oboru, proto vám rádi pomůžeme ten správný kotel vybrat. Napište nám, poradíme vám s výběrem toho nejlepšího kotle pro vás. Nacházíme se v Žernově u České Skalice, naši zákazníci jsou tedy nejčastěji z Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Kotel ATMOS vám pomůžeme vybrat z široké nabídky více než 150 typů a výkonu od 50 do 150 kW. Výrobce ATMOS patří mezi 2 největší výrobce kotlů na zplynování dřeva v Evropě a my vám je nabízíme nejlevněji na trhu. Ať už plánujete vytápět rodinný domek nebo penzion, rádi poradíme, který poslouží ideálně vašim účelům. Možnost montáže vybraného kotle a veškeré další poradenství je pro nás samozřejmostí. Máme také k dispozici vlastního technika specialistu, který byl vyškolený přímo firmou ATMOS. Je možné jej za vámi vyslat na revize kotlů Atmos za cenu 800 Kč bez DPH a 9 Kč/km ze Žernova. Za u nás zakoupený kotel Atmos uznáváme a vyřizujeme záruku přímo my. Za montáž kotle ručí topenář, který vám jej bude zapojovat.

‌Přestavbové sady na kotle Viadrus nenabízíme.


zplynovací kotelProč vám doporučujeme zplynovací kotel ATMOS:

 • kotle prodáváme za ceny výrobce
 • více než 150 druhů kotlů od výkonu 15 kW do 150 kW pokryje vaše potřeby, ať už plánujete vytápět domek nebo menší hotel
 • s kotli ATMOS vám kdykoliv rádi zdarma poradíme
 • záruka originálního kotle Atmos
 • kotle prodáváme vždy kompletní, připravené k montáži
 • máme v nabídce kotle na dřevo, kotle na pelety i kombinované kotle na dřevo a uhlí
 • máme k dispozici technika specialistu proškoleného přímo firmou ATMOS
 • na přání zákazníka zplynovací kotel na dřevo, uhlí či dřevěné pelety dovezeme a zapojíme na rozvod vašeho topení
 • s podáním žádosti o dotaci vám rádi poradíme
 • dlouhá doba hoření a automatické vypnutí kotle po dohoření paliva
 • na námi dodané kotle poskytujeme záruční i pozáruční servis do 24 hodin
 • prodáváme náhradní díly a příslušenství
 • je možná nezávazná prohlídka všech typů kotlů včetně bezplatné poradenské služby
 • po dohodě kotel předvedeme nebo vyskladníme i po pracovní době, o víkendu nebo ve svátek
 • při dodržení zásad pro montáž poskytujeme prodlouženou záruku až na 3 roky

Zajímá mě cena kotlů ATMOSVýhody kotlů ATMOS, které byste neměli přehlédnout:

 1. univerzální kotel - zplynování dřeva, nebo uhlí a dřeva
 2. vnitřní plášť kotle svařen z jakostního plechu o síle 6 mm
 3. odtahový ventilátor ve standardní výbavě
 4. elektromechanická regulace výkonu ve standardní výbavě
 5. snadné zatápění, obsluha a čištění
 6. kotel bez trubkovnice
 7. malé rozměry a nízká hmotnost
 8. vysoká kvalita
 9. atraktivní cena
 10. záruka až 3 roky

Kontaktujte nás pro více informací ohledně kotlů ATMOS!

Zplynovací kotle na dřevo bez nutnosti častého přikládání

Zplynovací kotle jsou sestavěny pro spalování dřeva na principu generátorového zplynování za použití odtahového ventilátoru (S) odsávající spaliny z kotle, nebo s použitím tlačného ventilátoru, který vhání spalovací vzduch do kotle.

Těleso kotlů je vyrobeno jako svařenec z kvalitních ocelových plechů o tloušťce 3 až 8 mm. Tvoří je násypka paliva (6 mm), která je ve spodní části vybavena zplynovací tryskou s podélným otvorem pro průchod spalin a plynů. Dohořívací prostor pod ní je opatřen keramickými tvarovkami pro ideální vyhoření všech spalitelných látek s vysokou účinností při ekologicky šetrném spalování. V zadní části tělesa kotlů se nachází svislý spalinový kanál, který je ve vrchní části zajištěn zatápěcí záklopkou. Vrchní část spalinového kanálu disponuje odtahovým hrdlem pro připojení na komín.

Chci poradit s výběrem kotle na dřevo

Zplynovací kotle na uhlí a dřevo s dokonalým zplynováním paliva

Tyto zplynovací kotle jsou zkonstruovány pro spalování dřeva a hnědého uhlí. Zplynovací kotle fungují na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru (S), který odsává spaliny z kotle.

Tělo kotlů je svařené z kvalitních ocelových plechů o tloušťce 3 až 6 mm. Je tvořeno dvěmi nad sebou posazenými komorami, přičemž vrchní slouží jako zásobník paliva a spodní má úlohu spalovací komory a popelníku. Mezi nimi je umístěn nový, patentem chráněný otočný rošt, který umožňuje dokonalé zplynování uhlí a dřeva jednotlivě nebo dohromady a zároveň i snadné odstraňování popela. V zadní části tělesa kotlů je svislý spalinový kanál, opatřený ve vrchní části zatápěcí záklopkou. Vrchní část spalinového kanálu je vybavena odtahovým hrdlem pro připojení na komín.

Chci poradit s výběrem kotle na uhlí a dřevo

Kotle na dřevěné pelety s libovolnou velikostí zásobníku

Kotel na pelety byl sestaven pro dokonalé spalování pelet tak, že do levé či pravé strany kotle, podle potřeby zákazníka, je zabudován hořák na pelety, který si plně automaticky za pomocí šnekového dopravníku odebírá pelety ze zásobníku. Zásobník paliva bývá umístěn vedle kotle nebo se nachází ve vedlejší místnosti a může mít libovolnou velikost (standardně 250, 500 nebo 1000 l). Často bývá i jako zásobník paliva použita část kotelny, která pak vystačí na celou topnou sezonu.

Chci poradit s výběrem kotle na pelety

Tipy pro vás:

 • Nechte si připojit ke svému zplynovacímu kotli také akumulační nádrž, jejíž funkcí je ochrana provozovaného kotle, ekonomické využití vyrobeného tepla a výrazné snížení exhalátů při spalování.
 • Ke krbovým kamnům nabízíme rovněž velmi kvalitní dřevěné palivo ve formě dřevěných briket a pelet.

Řekli o nás:

"Na vaše doporučení jsem nechal namontovat kotel včetně příslušenství. Z mé strany velké díky, dodávka přesně dle dohody, kvalitní a odborná montáž, skutečně řemeslná práce, tak by to mělo vypadat i od jiných firem. Chvála, chvála a ještě jednou díky."
- Petr Fiala


"Po návštěvě vaší prodejny, kde jsem dostal odborné a podrobné informace včetně kvalitních odpovědí na moje otázky jsem k montáži mojí kotelny použil vámi doporučenou montáží firmu a opět veliká spokojenost. Vše probíhalo tak jak jsme se dohodli. Termín dodání, kvalita práce, předání díla, cena vše ok. Moc velká spokojenost a doporučuji všem."

- Josef Plaček

 

Napište si o cenovou nabídku na kotle ATMOS!

Informace o ochraně osobních údajů

Zpráva bude odeslána na náš e-mail, odpovíme Vám nejpozději do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

S výběrem vám pomůže:

Pavel Novák